Up
 
 

W Poznaniu URE monitoruje zamianę gazu

Do 5 sierpnia 2008 r. potrwa zamiana gazu zaazotowanego Ls na gaz wysokometanowy E w lewobrzeżnym Poznaniu (poza rejonem Śródmieścia). Proces zamiany obejmujący niemal 100 tysięcy gospodarstw domowych przeprowadza Wielkopolski Operator Systemu Dystrybucyjnego (WOSD) na zlecenie Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S.A.

Zachodni Oddział Terenowy URE w Poznaniu na bieżąco monitoruje sposób zapewnienia w okresie przejściowym standardów jakościowych obsługi odbiorców i wyjaśni każdą sprawę związaną z zamianą gazu, która zostanie zgłoszona, a znajduje się w zakresie właściwości Urzędu

Pierwsi odbiorcy w Poznaniu zaczęli wykorzystywać gaz wysokometanowy typu E w 2004 roku. Operacja przestawiania urządzeń gazowych na nowy rodzaj paliwa została wznowiona w 2008 r. i będzie trwać do końca 2009 roku.

Rozpowszechnienie w Poznaniu gazu wysokometanowego zwiększy bezpieczeństwo energetyczne miasta i zapewni ciągłość dostaw gazu do odbiorców. Wprowadzenie do użytkowania tylko jednego rodzaju paliwa umożliwi zasilanie całej sieci z dwóch odrębnych gazociągów przesyłowych, co wyeliminuje groźbę odcięcia od gazu dużej części odbiorców w przypadku awarii któregokolwiek z gazociągów. Pozwoli także na podłączenie do tych samych gazociągów większej liczby odbiorców.

Dla użytkowników gazu w aglomeracji poznańskiej utworzono witrynę internetową www.zmieniamygaz.pl. Czynna jest również infolinia ogólna 0 801 800 185 i infolinie u poszczególnych wykonawców, gdzie można uzyskać wszelkie informacje dotyczące zamiany gazu oraz akcji przestawiania urządzeń gazowych u odbiorców we wszystkich wyznaczonych sektorach miasta.

W związku z zamianą gazu Wielkopolski Operator Systemu Dystrybucyjnego udziela bonifikaty, która zostanie automatycznie uwzględniona w rozliczeniach z odbiorcami.

A A+ A++
Drukuj PDF Powiadom
Data publikacji: 09.07.2008
Tagi: