Up
 
 

Branża elektroenergetyczna o społecznej odpowiedzialności biznesu

17 czerwca w Warszawie odbyła się I konferencja z cyklu Odpowiedzialna Energia.

Spotkanie zorganizowane przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz PricewaterhouseCoopers zgromadziło przedstawicieli rządu, branży elektroenergetycznej i ekonomicznej oraz ekspertów. Partnerem konferencji był Urząd Regulacji Energetyki.

W panelu, który poświęcony został wyzwaniom dla branży energetycznej w czasach kryzysu udział wzięli prof. dr hab. Jerzy Hausner; dr Stanisław Kluza, Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego; dr Jacek Socha, Wiceprezes i Partner PricewaterhouseCoopers oraz dr Mariusz Swora, Prezes Urzędu Regulacji Energetyki.

Iwona Figaszewska, Radca Prezesa URE przedstawiła wyniki najnowszego badania przeprowadzonego przez Urząd wśród firm sektora elektroenergetycznego. Celem badania było ustalenie, w jakim stopniu przedsiębiorstwa energetyczne stosują obecnie zasady społecznej odpowiedzialności biznesu. Badanie przyniosło także informacje na temat potrzeb i oczekiwań firm branży energetycznej wobec Prezesa URE w związku z działaniami z zakresu CSR. URE będzie kontynuował diagnozowanie zmian w poziomie zaangażowania przedsiębiorstw w CSR w kolejnych, corocznych pomiarach.

Główne powody włączenia CSR jako elementu zarządzania Spółką

Wyzwania zrównoważonego rozwoju w branży energetycznej to konferencja, której celem jest zainicjowanie dyskusji sektorowej wokół tematyki odpowiedzialnego biznesu. Organizatorzy wyrażają nadzieję, że nie będzie to jednorazowe spotkanie, a początek cyklu corocznych spotkań.

Więcej informacji na temat inicjatywy „Odpowiedzialna energia” oraz pełną relację z konferencji można znaleźć na stronie http://www.odpowiedzialna-energia.pl.

  • Mariusz Swora , Prezes URE wziął udział w panelu dyskusyjnym
    Mariusz Swora , Prezes URE wziął udział w panelu dyskusyjnym
  • Iwona Figaszewska prezentowała wyniki najnowszego raportu URE
    Iwona Figaszewska prezentowała wyniki najnowszego raportu URE
Pliki do pobrania
A A+ A++
Drukuj PDF Powiadom
Data publikacji : 18.06.2009
Tagi: