Up
 
 

Krok w kierunku rozbudowy europejskiej sieci gazowej

Operator systemu przesyłowego OGP Gaz-System S.A. rozpoczął procedurę udostępniania przepustowości w rejonie Podbeskidzia

Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System S.A. w porozumieniu z czeskim operatorem systemu przesyłowego firmą RWE Transgas Net rozpoczął w dniu 18 września 2009 r. procedurę udostępniania przepustowości w rejonie Podbeskidzia. Procedura ta stanowi istotne narzędzie oceny rynkowego zapotrzebowania na zdolność przesyłową, a jej skuteczne przeprowadzenie pozwala na zagwarantowanie powodzenia planom inwestycyjnym budowy połączenia międzysystemowego.

Przedmiotem procedury jest projekt inwestycyjny realizowany przez OGP Gaz-System S.A., obejmujący budowę gazociągu od granicy polsko-czeskiej w rejonie Cieszyna, gdzie planowana jest lokalizacja nowego punktu wejścia do systemu przesyłowego - do rejonu Skoczowa, gdzie nastąpić ma włączenie do istniejącego systemu przesyłowego. Gazociąg ten łączyć się będzie na granicy polsko-czeskiej z przygotowywanym przez RWE Transgas Net gazociągiem biegnącym od granicy do miejsca włączenia do systemu przesyłowego na terytorium Czech. Na podstawie obecnie przyjętych założeń planuje się, iż gazociąg międzysystemowy zostanie wybudowany w terminie do 1 stycznia 2011 r.

Więcej informacji na temat procedury udostępniania przepustowości i całego projektu można znaleźć na stronie internetowej polskiego operatora systemu przesyłowego OGP Gaz-System S.A.

A A+ A++
Drukuj PDF Powiadom
Data publikacji: 22.09.2009
Tagi: