Up
 
 

URE w regionach - warsztaty edukacyjne w Lublinie i Łodzi

Urząd Regulacji Energetyki aktywnie wspiera wszystkich uczestników rynku energetycznego - nie tylko odbiorców, ale także tych, którzy zapewniają nam zaopatrzenie w energię elektryczną, gaz czy ciepło.

  • łodzkie warsztaty
    łodzkie warsztaty

W Lublinie eksperci URE w ramach współpracy z Uniwersytetem III Wieku przeprowadzili cykl warsztatów z jego słuchaczami. Spotkanie marcowe poświęcono ekologicznemu i ekonomicznemu wymiarowi oszczędzania energii, przedstawiając słuchaczom Uniwersytetu zagadnienia dotyczące efektywnego użytkowania paliw i energii. Natomiast wcześniej - w listopadzie i grudniu 2009 r. - przedstawiono odbiorcom problematykę dotyczącą funkcjonowania w Polsce rynku energii elektrycznej, szczególną uwagę zwracając na prawo wyboru sprzedawcy energii i zagadnienia z tym związane.

Promując z kolei koncepcję społecznej odpowiedzialności biznesu w sektorze energetycznym, łódzki Oddział URE zorganizował spotkanie z przedstawicielami firm ciepłowniczych z terenu województwa. Spotkanie to odbyło się 16 marca 2010 r., a jego współorganizatorem było największe przedsiębiorstwo ciepłownicze działające na terenie woj. łódzkiego - Dalkia Łódź.

Podczas spotkania przedstawiciel Dalkii Łódź zaprezentował formy zaangażowania spółki w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu, natomiast pracownicy Oddziału omówili działalność Prezesa URE w tymże obszarze, szczególnie uwzględniając problematykę ochrony odbiorców wrażliwych społecznie. Podczas spotkania omówione zostały także wyniki ubiegłorocznych, pierwszych badań ankietowych diagnozujących poziom zaangażowania spółek w działania zgodne z koncepcją społecznej odpowiedzialności biznesu. Gościem spotkania był przedstawiciel fundacji Det Norske Vritas Poland z siedzibą w Sopocie Pan Tomasz Gasiński - członek Zespołu do Spraw Koordynacji Prac nad Problematyką Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw Energetycznych powołanego przez Prezesa URE. Tomasz Gasiński zaprezentował wykład „Społeczna Odpowiedzialność w Biznesie i Zarządzanie Ryzykiem.”

Pliki do pobrania
A A+ A++
Drukuj PDF Powiadom
Data publikacji: 23.03.2010
Tagi: