Up
 
 

URE w regionach. Lokalnie o prawach odbiorców, międzynarodowo o OZE.

Mija kolejny, „wakacyjny” miesiąc działań URE adresowanych do odbiorców energii. W lipcu i sierpniu eksperci URE informowali o prawach odbiorców oraz prezentowali systemy wsparcia odnawialnych źródeł energii (OZE).

  • Tomasz Adamczyk, dyrektor Wschodniego Oddziału Terenowego URE w Lublinie na konferencji „Współpraca sieciowa warunkiem rozwoju gospodarczego regionów”
    Tomasz Adamczyk, dyrektor Wschodniego Oddziału Terenowego URE w Lublinie na konferencji „Współpraca sieciowa warunkiem rozwoju gospodarczego regionów”
  • Goście konferencji w Opolu Lubelskim
    Goście konferencji w Opolu Lubelskim

 Wyzwania rzecznika w Spale

Współpraca ekspertów Urzędu z organizacjami chroniącymi interesy konsumentów i odbiorców energii trwa od lat. Dobrym przykładem „energetycznej koalicji konsumentów” są działania Prezesa URE realizowane przez zespół Rzecznika Odbiorców Paliw i Energii. Rzecznik Odbiorców na co dzień współpracuje z powiatowymi i miejskimi rzecznikami konsumentów, urzędami administracji publicznej oraz organizacjami chroniącymi interesy konsumentów.

URE wzięło udział w III Spalskim Forum Rzeczników Konsumentów - „Konsument i jego rzecznik na rynku energii elektrycznej - nowe kierunki i wyzwania”, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Konsumentów Polskich w dniach 22 - 23 lipca 2010 r.

Dyskusję oraz seminaria Forum poświęcono m.in. kompetencjom Prezesa URE w rozwiązywaniu sporów między konsumentami a przedsiębiorstwami energetycznymi, zmianom w ustawie Prawo energetyczne, zmianie sytuacji odbiorcy po nowelizacji ustawy, regulacjom w zakresie dochodzenia roszczeń w postępowaniu grupowym. W spotkaniu wzięli udział eksperci ze Środkowo - Zachodniego Oddziału Terenowego URE z siedzibą w Łodzi.

W czasie dwudniowego Forum, zaprezentowano procedurę zmiany sprzedawcy oraz nową regulację w zakresie Prawa energetycznego w kontekście ochrony praw konsumenta - odbiorcy energii. Ekspert URE wziął także udział w seminarium zorganizowanym dla przedstawicieli przedsiębiorstw energetycznych.

Forum w Spale to kolejny przykład dobrej współpracy URE ze Stowarzyszeniem Konsumentów Polskich. W marcu 2010 r. eksperci Urzędu, w tym Rzecznik Odbiorców Paliw i Energii uczestniczyli w zorganizowanej przez Stowarzyszenie pierwszej edycji „Targów Wiedzy Konsumenckiej”.

Rozmowa (o OZE) między trzema osobami - Polak, Węgier i Belg o rozwoju gospodarczym

Odnawialne źródła energii były jednym z tematów międzynarodowej konferencji „Współpraca sieciowa warunkiem rozwoju gospodarczego regionów”. Spotkanie zorganizowane przez Urząd Miejski w Opolu Lubelskim odbyło się 7 sierpnia 2010 r. W konferencji uczestniczyli m.in. przedsiębiorcy z województwa lubelskiego oraz goście z Węgier i Belgii.

Podczas konferencji Tomasz Adamczyk - dyrektor Wschodniego Oddziału Terenowego URE z siedzibą w Lublinie - przedstawił prezentację dotyczącą koncesjonowania oraz systemu wsparcia OZE.

A A+ A++
Drukuj PDF Powiadom
Data publikacji: 27.08.2010
Tagi: