Up
 
 

Ponad dwa i pół miliona gości na energetycznej stronie regulatora w 2010 roku

Strona URE to nie tylko aktualności, chętnie cytowane przez środki masowego przekazu, to przestrzeń komunikacji z przedsiębiorstwami energetycznymi i odbiorcami energii, www.ure.gov.pl zbudowana jest z kilku portali tematycznych dedykowanych m.in. odbiorcom energii, przedsiębiorstwom energetycznym, działalności Prezesa URE w obszarze inteligentnych sieci elektroenergetycznych, pracy Rzecznika Odbiorców Paliw i Energii. W każdym miesiącu 2010 roku portale URE odwiedza ponad 220 tysięcy wirtualnych gości. Regularnie, co miesiąc, odwiedza nas prawie 80 tysięcy unikalnych użytkowników.

Bardzo dziękujemy wirtualnym gościom URE, zapraszamy do zamówienia wysyłanego co tydzień newslettera. W każdy piątek otrzymacie Państwo pełny przegląd informacji z całego tygodnia.

Najmłodszy portal URE

Świetnie radzi sobie najmłodsza wirtualna córka URE - strona www.maszwybor.ure.gov.pl, zaprojektowana na potrzeby kampanii „I Ty możesz zmienić sprzedawcę prądu”. Tylko w lipcu 2010, czyli zaraz po uruchomieniu - maszwybor.ure.gov.pl zanotowała 52 818 odsłon. W 2010 roku o tym jak zmienić sprzedawcę energii elektrycznej chciało się dowiedzieć prawie 180 tysięcy gości. Średnia liczba odsłon strony - 14 770 miesięcznie. Kolejna, adresowana do odbiorów energii, strona URE była ważnym elementem kampanii społecznej, która rozpoczęła się 1 lipca 2010 roku - w trzy lata od kiedy polskie gospodarstwa domowe uzyskały prawo do swobodnego wyboru sprzedawcy energii elektrycznej.

Energetyczna Top Lista URE

Do najchętniej czytanych tekstów na stronach internetowych urzędu należą informacje dotyczące postępowań taryfowych oraz zmian cen energii i gazu. Wirtualni goście URE chętnie sięgają też po Biuletyny Urzędu Regulacji Energetyki, w których publikujemy teksty ekspertów, informacje dotyczące działań Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki (w tym sprawozdania PURE za kolejne lata). W obecnym roku statystyki odwiedzin pójdą zapewne w górę, ponieważ w trosce o środowisko naturalne, oszczędność i spełnienie postulatów e-administracji - Biuletyny Urzędu Regulacji będą zamieszczane wyłącznie na stronie WWW.

Kolejne w rankingu najczęściej czytanych tekstów są informacje na temat działań Prezesa URE związanych z egzekwowaniem zapisów ustawy prawo energetyczne na przykład tekst Prezes URE dyscyplinuje przedsiębiorstwa energetyczne. Odbiorcy energii na dedykowanej im podstronie chętnie oglądają Poradnikowy Film Edukacyjny - Bądź Świadom Za Co Płacisz oraz korzystają z porad Jak płacić mniejsze rachunki za energię - czyli odkurzmy kaloryfer, usuńmy kamień z czajnika,…

Do najpopularniejszych zamieszczonych na podstronie odbiorców energii tekstów URE należy Działalność Rzecznika Odbiorców Paliw i Energii. Czytelnicy szukają konkretnych informacji jak może im pomóc zawsze otwarty na potrzeby konsumentów - odbiorców energii Zespół ROPiE.

Cieszy nas duże zainteresowanie podstroną dla przedsiębiorstw - tak zaprojektowaną by skutecznie informować energetyków o działaniach Prezesa URE. Czytelnicy strony najczęściej odwiedzają dział poświęcony Stanowiskom i Informacjom Prezesa URE pobierają zamieszczone formularze i ankiety monitorujące, dużo odwiedzin odnotowują także strony ze sprawozdaniami oraz informacjami dotyczącymi rynków energii (e.e., gaz, ciepło).

A A+ A++
Drukuj PDF Powiadom
Data publikacji: 25.01.2011
Tagi: