Up
 
 

URE z młodzieżą w regionach. Projekt edukacyjny pod patronatem Prezesa URE

Projekt edukacyjny „MPEC - Rzeszów dla młodych odbiorców” rozpoczął się w październiku 2010 roku i potrwa do końca marca 2011. Patronat Honorowy nad wydarzeniem sprawuje Prezes Urzędu Regulacji Energetyki.

Jeszcze w listopadzie ubiegłego roku do projektu zgłosiło się 7 rzeszowskich szkół, w tym m.in. Gimnazja nr 1, 5, 12, Zespoły Szkół nr 4 i 5, Zespół Szkół Elektronicznych i Zespół Szkół Spożywczych.

Jak oszczędzać energię?

Eksperci URE z Południowo - Wschodniego Oddziału Urzędu Regulacji Energetyki z siedzibą w Krakowie przygotowali warsztaty dotyczące m.in. efektywności energetycznej, faktur za ciepło gaz i energię elektryczną oraz wyboru sprzedawcy energii elektrycznej. Największym zainteresowaniem cieszył się temat: „Jak oszczędzać energię i dlaczego ?” propagujący wśród odbiorców energii zasady racjonalnego wykorzystywania zasobów energetycznych i efektywności energetycznej.

Zarządcy chcą regulacji

15 grudnia 2010 roku w Poznaniu odbyło się seminarium organizowane przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Licencjonowanych Zarządców Nieruchomości. Na spotkaniu ekspert URE, dyrektor Zachodniego Oddziału Terenowego w Poznaniu, Irena Gruszka przedstawiła kompetencje Prezesa URE w zakresie koncesjonowania i zatwierdzania taryf. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się o ewolucjach zmian stanowienia cen ciepła, poznali wybrane aspekty ostatniej nowelizacji ustawy - Prawo energetyczne oraz rozporządzenia taryfowego dla ciepła, w kontekście „Polityki energetycznej Polski do 2030”. Rządowa strategia rozwoju energetyki skutkuje m.in. zmianą mechanizmów regulacji z zastosowaniem cen referencyjnych. Szef Zachodniego OT URE zwróciła uwagę gości spotkania jak ważnym podmiotem regionalnego rynku energii jest samorząd terytorialny - gmina.

W spotkaniu udział wzięło blisko 200 zarządców nieruchomości.

A A+ A++
Drukuj PDF Powiadom
Data publikacji: 27.01.2011
Tagi: