Up
 
 

Ogólnopolski Konkurs Energetyczny rozstrzygnięty!

„Inteligentna energia dla inteligentnego społeczeństwa” - jury ogłosiło wyniki Krajowego Konkursu Energetycznego objętego honorowym patronatem Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.

Uczestnicy konkursu zaprezentowali wiedzę na temat inteligentnych sieci energetycznych, urządzeń energooszczędnych, elektrycznych samochodów, a także podzielili się pomysłami na to jak sprostać wdrażaniu inteligentnych technologii.

Celem konkursu było rozbudzenie pasji badawczych oraz promowanie wiedzy o energetyce wśród młodzieży i zaktywizowanie młodych ludzi do działań na rzecz poprawy efektywności energetycznej. Konkurs zorganizowało Muzeum Miasta Jaworzna. Tegoroczny KKE odbywał się pod hasłem „Inteligentna energia dla inteligentnego społeczeństwa” i w całości poświęcony był promowaniu koncepcji smart w energetyce. Zmaganiom konkursowym towarzyszyło hasło - „To co jest mało prawdopodobne zdarzy się na pewno”.

Tak jak w poprzednich edycjach, nadesłane prace oceniała Komisja Konkursowa z udziałem osób ze świata nauki i praktyków pracujących w sektorze energetycznym. Jury przewodniczył prof. zw. dr hab. inż. Jacek Malko z Politechniki Wrocławskiej.

Smart Konkurs - Smart Music

W tym roku projekt edukacyjny wzbogaciła muzyka zespołu „Spaleni na Mieście”. Zapraszamy do pobrania utworu.

Poznajmy Laureatów

Spośród nadesłanych prac uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych Komisja Konkursowa postanowiła nagrodzić następujące osoby:

I miejsce - Anna Górska - I Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Sulęcinie za pracę pt. „Edukacja energetyczna społeczeństwa”.

II miejsce (ex aequo):

Karolina Waszkiewicz - ILiceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Sulęcinie za pracę pt. "Inteligentne urządzenia domowe";

Paweł Dudek - Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu, Technikum nr 8 za pracę "Inteligentny dom plus-energetyczny".

III miejsce (ex aequo):

Łukasz Ogan - zgłoszenie indywidualne za pracę "Inteligentny dom plus-energetyczny”;

Kamil Litwin - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Prof. Janusza Groszkowskiego za pracę "Samochód elektryczny i jego rola w sieci inteligentnej”;

Sandra Kochańska - I Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Sulęcinie za pracę „Inteligentny dom plus-energetyczny”.

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki wszystkim Laureatom i Uczestnikom Konkursu gratuluje wyobraźni, a Organizatorom - twórczej pasji przy czwartej już edycji KKE.

Zainstaluj wtyczkę FLash'a aby zobaczyć odtwarzacz.
Pliki do pobrania
A A+ A++
Drukuj PDF Powiadom
Data publikacji: 15.08.2012
Tagi: