Up
 
 

Wytyczne OECD dla sektora wydobywczego dostępne w polskiej wersji językowej

Ogłoszenie Wytycznych OECD dotyczących należytej staranności w zakresie istotnego angażowania interesariuszy w sektorze wydobywczym w polskiej wersji językowej miało miejsce podczas międzynarodowej konferencji „Odpowiedzialny rozwój - odpowiedzialny biznes. 40 lat Wytycznych OECD. 20 lat Polski w OECD”, w której uczestniczył wicepremier Mateusz Morawiecki.

Zakres tematyczny konferencji, która odbyła się w siedzibie Ministerstwa Rozwoju 6 października 2016 r., obejmował m.in. zagadnienia dotyczące odpowiedzialnego prowadzenia biznesu w Polsce w kontekście zadań wynikających z Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju oraz zaleceń zawartych w Wytycznych OECD dla Przedsiębiorstw Wielonarodowych. Warto podkreślić, że 2016 to rok jubileuszowy zarówno ze względu na przyjęcie tych Wytycznych (1976 r.), lecz także z powodu przystąpienia Polski do Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju-OECD (1996).

Prezentowany dokument dedykowany jest przede wszystkim przedsiębiorstwom prowadzącym poszukiwania, rozwój, wydobycie, przetwarzanie, transport oraz przechowywanie ropy, gazu i minerałów.

Celem Wytycznych jest udzielenie przedsiębiorstwom prowadzącym działalność w branży górniczej i paliwowej praktycznych wskazówek, dzięki którym łatwiej będzie im podejmować wyzwania związane z angażowaniem interesariuszy. Sformułowane zostały w ramach działań realizowanych przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju mających m.in. na celu opracowanie praktycznych zastosowań branżowych rekomendacji zawartych w Wytycznych OECD dla przedsiębiorstw wielonarodowych - czytamy we wstępie dokumentu.

Polska wersja językowa Wytycznych jest dostępna na stronie Ministerstwa Rozwoju oraz na stronach partnerów tłumaczenia.

A A+ A++
Drukuj PDF Powiadom
Data publikacji: 31.10.2016
Tagi: CSR